...
Gündem

Judoda KOCAELİ damgası!

"RECEP TOPALOĞLU SPOR SALONUNDA DÜZENLENDİ "

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, spora ve sporcuya verdiği destekleri sürdürerek spor kenti Kocaeli'nde ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Eski Olimpiyat şampiyonlarından Hüseyin Özkan onuruna düzenlenen Uluslararası Judo Turnuvası, Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda gerçekleştirildi. 

“BAŞARI İLE DÜZENLENDİ ”

Turnuvanın ilk gününde süper minik ve minikler kategorilerinde mücadeleler olurken Kağıtspor Judo Teknik Direktörü Hüseyin Özkan da müsabakaları yakından takip etti. Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen turnuva başarıyla tamamlanırken, sporun tabana yayılması ve Kocaeli'nin sporun tüm alanlarının yaşatıldığı aktif ve dinamik bir kent olması için çalışmalar devam edecek.

“ 15 ÜLKE, 26 ŞEHİR, 1162 SPORCU”

 Turnuvaya Türkmenistan, Kırgızistan, İnguş Cumhuriyeti, Birleşik Arap Emirlikleri, Tataristan, Bosna Hersek, Ukrayna, Moldova, Edelweis, Suriye, Almanya, Kazakistan, Gürcistan, Azerbaycan ve Türkiye olmak üzere tam 15 ülkeden toplamda 1162 sporcu ve ülkemizin 26 şehrinden 837 sporcu katılım sağladı turnuva ilgiyle takip edildi. 

“TAM BİR ŞÖLEN ”

Uluslararası Judo Turnuvasının ilk gününde süper minikler kategorisinde 223 sporcu yarışırken minikler kategorisinde 259 sporcu yarıştı. Müsabakalar 2 gün boyunca sürerken turnuvanın son gününde yıldızlarda 344 ve ümitler kategorisinde 376 sporcu yarıştı. 15 ülke 26 şehirden katılım sağlanan ve yoğun ilgiyle takip edilen judo turnuvasında sonuçlar 2 günlük mücadelenin ardından belli oldu. 

“ÖDÜL DAĞILIMI ÜMİTLER YILDIZLAR ”

1.Azerbaycan: 6 altın, 1 gümüş,10 bronz 

“MİNİKLER ”

3.Kocaeli: 2 altın, 4 gümüş, 7 bronz SÜPER MİNİKLER

İlgili Haberler