13.64
15.53
18.59

...
Magazin

Kadir İnanır'ın son durumu hakkında doktorlardan açıklama

Sevgilisinin 112yi arayıp yardım istemesinin ardından ortaca dan denizli'ye sevk edilen kadir inanır için pamukkale üniversite hastanesi sosyal medyada açıklamaya yayımlayarak durumunun iyi olduğunu belirtti. Muğla'nın Ortaca ilçesinde rahatsızlanan Kadir İnanır hastaneye kaldırılmıştı. Burada sabah saatlerinde rahatsızlanan İnanır, sevgilisi Julide Kural'ın 112'yi araması sonucu hastaneye kaldırıldı. 

Hastanenin yoğun bakımında kontrol altına alınan İnanır'ın beyin damarında pıhtı atması sonucu rahatsızlandığı belirtildi. Kontrolleri yapılan İnanır, Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Denizli'de nöroloji servisine alınan Kadir İnanır, yapılan işlemlerin ardından tedavisine başlanıldı. Ünlü oyuncunun sağlık durumuyla ilgili Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Prof. Dr. Çağdaş Erdoğan kameralar karşısına geçerek açıklama yaptı. 

Prof. Dr. Kutluhan, İnanır'ın felç durumunun olmadığını belirterek şunları söyledi: 

“Böyle durumlarda hastanın seyahat etmesi, uçakla da olsa sıkıntılı olabileceğinden bu riske girmemek gerekir. Tıbben sevki birkaç gün sonra olabilir. Şu anda felçten söz edemeyiz ancak gelişebileceği endişesiyle yakın takip ve tedavi ediyoruz.” Prof. Dr. Çağdaş Erdoğan ise Kadir İnanır'ın beyin damar tıkanıklığı nedeniyle takip edildiğini, birkaç gün geçmeden bir şey söylemenin mümkün olmadığını belirtti. 

 

İlgili Haberler