...
Gündem

Körfez'in İki Yakası İlk Kez Düzenlenecek Yarışma İle Birleşecek

Kocaeli için bir ilk olacak olan; Değirmendere ile Derince arasında düzenlenecek Ulusal Açık Su Yüzme Yarışları ile Körfez in iki yakası bir araya gelecek. Gölcük Belediyesi, Derince Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Yüzme Federasyonu, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle Kocaeli için bir ilki gerçekleştirecek. Körfez in iki yakası ilk kez düzenlenecek olan Ulusal Açık Su Yüzme Yarışları ile bir araya gelecek. Değirmendere Çınarlık Meydanı Sahili'nde 24 Temmuz Pazar günü saat 09.30'da başlayacak yarışma, Körfez'in bir ucundan bir ucuna olan 2.622 metre uzunluğundaki mesafenin yüzülerek geçilmesiyle Derince Sahili'nde tamamlanacak. 

“DEĞİRMENDERE DEN DERİNCE YE AÇIK YÜZME YARIŞI”

 Gölcük ve Derince arasında düzenlenecek Ulusal Açık Su Yüzme Yarışlarında sporcular, İzmit Körfezinin iki yakasını kulaçları ile bir araya getirecek. Değirmendere sahilinde 09.30 da başlayacak yarışmaya katılan sporcular iki saatlik süre içerisinde Derince sahiline ulaşmaya çalışacak. Belirtilen sürede Körfez in karşı yakasına ulaşamayan sporcular, tekneler ile denizden çıkartılacak. 

“SON BAŞVURU TARİHİ 22 TEMMUZ ”

Kayıt işlemlerinin başladığı yarışmaya son başvuru ise 22 Temmuz Cuma saat 12.00 a kadar yapılabilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler ayrıntılı bilgiyi 0 545 412 41 30 numaralı telefondan alabilecek. Hava muhalefeti gibi sebeplerle; Değirmendere- Derince arasında yüzme yarışının yapılamaması halinde, yüzme yarışı Değirmendere sahilinde yapılacaktır. 

İlgili Haberler