13.64
15.53
18.59

...
Gündem

Şehit teğmenin ağabeyinin zor görevi! 'Yüreğime sığdıramadım, seni kefenlere sığdırmışlar'

Şehit piyade teğmen Murat Alyakut'un cenazesi ilk olarak Büyüknacar semtindeki babasının evinde defnedildi. Helal onayının ardından şehidin cenazesi Pazarcık Ulu Camii ne getirildi. Burada düzenlenen törene Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Sağlık Bakan Yardımcısı Tolga Tolunay, milletvekilleri, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, şehidin yakınları ile askeri ve mülki erkan katıldı. 

"KALBİMİ KOYAMAM, GÖMLEKLERİNE GİRİYORLAR"

 Törende güçlükle ayakta duran şehidin eşi Gülsüm Alyakut, eşinin Türk bayrağına sarılı tabutunun önünde fotoğrafını okşadı. Kurban olurum ben senin yoluna" dedi. 

“ALLAH BİZE BÜYÜK ŞEHİT KUŞU OLMAYI VERDİ ”

Şehidin özgeçmişinin okunmasının ardından cenaze namazına başlandı. Cenaze namazını şehidin ağabeyi Musa Alyakut kıldırdı. Namazdan önce kardeşinin tabutunun başında konuşan Musa Alyakut, "İnsanlar, isimlerinin önüne unvan koymak için hem maddi hem manevi, hem fiziki, hem zihnen yıllarca çaba sarf ederler. Ama Cenabı Hak bize öyle bir şey verdi ki, hiçbir çaba ve çaba harcamadan babam şehit babası, annem de şehit annesi oldu. kayıt edilmiş Törene katılanlara helal olan kardeşinin cenaze namazını Musa Alyakut kıldırdı. Namazın ardından bir süre askerler tarafından omuzlarında taşınan şehit Murat Alyakut'un tabutu, gözyaşları içinde Yukarı Pazarcık Hacı Ahmet mezarlığında toprağa verildi, ardından cenaze aracına götürüldü. 

"ŞEHİT ENES KOÇ'UN CENAZESİ HELALLİK İÇİN EVİNE GETİRİLDİ "

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine sınır komşusu olan Suriye'nin Tel Abyad kentinde teröristlerce infilak ettirilen el yapımı patlayıcı sonucu şehit olan er Enes Koç'un cenazesi helallik için Bahçelievler'deki evine getirildi. Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi sınırında, Barış Pınarı Bölgesi Gültepe Hudut Karakolu'nda askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 3 asker şehit oldu. Patlamada şehit olan er Enes Koç'un cenazesi helallik için Bahçelievler'deki evine getirildi. Babası Cemalletin Koç, annesi Emine Koç, kardeşleri ve yakınları taziyeleri kabul etti. Yakınları tabuta sarılarak uzun süre gözyaşı dökerken, şehidin dayısı Ahmet Deniz "Sen kalk ben yatayım Enes" dedi. Taziye evine gelenler "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" sloganları attı. Alınan helalliğin ardından şehit Enes Koç'un cenazesi Ataköy 5. Kısım'da bulunan Ömer Duruk Cami'ne götürüldü.